Uruguai shpall listën paraprake për në Botëror, 6 futbollistë nga Seria A

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

2018/07/14 04:00 PM
Belgium 2 England 0
2018/07/11 08:00 PM
Croatia 2 England 1
2018/07/10 08:00 PM
France 1 Belgium 0
2018/07/07 08:00 PM
Russia 2 Croatia 2
2018/07/07 04:00 PM
Sweden 0 England 2

Postuar: Maj 16, 2018 | 16:16

Uruguai shpall listën paraprake për në Botëror, 6 futbollistë nga Seria A

Uruguai ka shpallur listën paraprake për në Botërorin e Rusisë. Ajo që bie në sy përveç sulmuesve Luis Suarez dhe Edison Kavani është se në listën me 26 lojtarë bëjnë pjesë 6 lojtarë nga Seria A.

Uruguai

Skuadra e Oskar Tabarez bën pjesë në Grupin A, së bashku me Rusinë, Arabinë Saudite dhe Egjiptin. Uruguaji është favoritja kryesore për të dalë e para e grupit. Martin Kaseres, Matias Vesino, Rodrigo Bentakur, Diego Laksalt, Lukas Torreira dhe Gaston Ramirez, janë 6 futbollistët uruguajanë që luajnë në Serinë A italiane.

Uruguaj


www.minuta90.com