Urdhër “i prerë” te Argjentina: Asnjë të mos e prekë fanellën me numër 10

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 7, 2018 | 15:16

Urdhër “i prerë” te Argjentina: Asnjë të mos e prekë fanellën me numër 10

Numri 10 është i paprekshëm te Argjentina dhe ky është një urdhër. Është vendosur nga presidenti i Federatës së Argjentinës dhe trajneri Lione Skalonui të cilët shpresojnë që në kombëtare të kthejnë Lionel Mesin.

mesi

“Pleshti” i Barcelonë vendosi që t’i thotë “jo” ftesës së trajnerit për të luajtur në dy ndeshjet përballë Guatemalës dhe Kolumbisë dhe kjo duket se i ka trembur jo pak tifozët në Argjentinës.

Romero

Megjithatë duken se futbollistët janë më të sigurt për kthimin e tij teksa portieri Serxhio romero thotë: “Jam i sigurt se nëse do të telefonoja të gjithë më të vjetrit, të gjithë do të më thoshin se janë gati të kthehen në kombëtare. Do të bëjmë gjithçka për të kthyer këtu eksperiencën e Mesit, shpresoj nga ditët e ardhshme, ai dhe të tjerët do të jenë gati të kthehen në ekip.”

www.minuta90.com