Uniforma e Bavarisë, Kejn: Pantallona të tmerrshme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 30, 2023 | 23:43

Uniforma e Bavarisë, Kejn: Pantallona të tmerrshme

“Shpëtimtar”, termi i duhur për të përkufi zuar aventurën e Herri Kejnit pas tri javësh pas kalimit te Bajern Mynihu. “Pyka” angleze, jo vetëm ka demonstruar gjithë “arsenalin” rreth konkretizimit të rasteve në fazën ofensive, e cila tregoi probleme të mëdha gjatë sezonit të shkuar te rekordmenët, por edhe ka rikthyer frymën pozitive.

Kejn pantallonat

Përgjatë ditës së djeshme klubi bavarez ka pozuar me veshjen tradicionale të rajonit, e njohur ndryshe si “Lederozen” (pantallonat e lëkurës), aty ku përveç këtij kostumi identifikues, grupi është evidentuar edhe me birrën “Paulaner”, e cila është mbështetëse zyrtare e rekordmenëve të Gjermanisë në evenimente me natyre të tillë.

Kejn Bajern

Përpos tablosë në fjalë, Herrit nuk i munguan as ngacmimet e gazetarëve, duke marrë ndjesitë e para të kryeshënuesit anglez pas ceremonisë: “Deri në këtë pikë më ka pëlqyer gjithçka në Mynih. Njerëzit janë të mrekullueshëm, ambienti shumë pozitiv dhe i qetë. Megjithatë, kjo nuk vlen në rastin e pantallonave tradicionale. Janë të tmerrshme, na rrinë shumë ngushtë”. Më tej Kejn nuk la pa përmendur edhe shpresat e tij dhe tifozërisë në Ligën e Kampionëve:

“Ka disa ekipe që gëzojnë kontingjent të shëndetshëm dhe mund të vështrohen pa problem si favoritë. Megjithatë, objektivi ynë mbetet i njëjtë, triumfi. Është fakt se grupi i ka të gjitha kartat për t’i shkuar deri në fund rrugëtimit.

Gjithsesi, kemi ende kohë për t’i analizuar me detaje kundërshtarët, sipas raundeve”, përfundoi autori i 3 golave dhe 1 asisti në radhët e Bajernit. Pas sukseseve me Verder Bremenin dhe Augsburgun, kampionët do të udhëtojnë ditën e shtunë në transfertën e Borusia Mynshengladbahut, me qëllim ruajtjen e trendit pozitiv dhe po në të njëjtën linjë Kejni të tundë rrjetën rivale.

Përgatiti: SAIMIR MBËRSI – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"