“Unë kam luajtur edhe pse siguria ime nuk ishte e garantuar”, shpërthen Figo: Futbolli nuk është politikë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 5, 2019 | 19:45

Bota FB LAJMI KRYESOR Të fundit

“Unë kam luajtur edhe pse siguria ime nuk ishte e garantuar”, shpërthen Figo: Futbolli nuk është politikë

Në 18 dhejtor do të luhet “El Clasico” , parë për këtë sezon, ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit në stadiumin “Kamp Nou”.  elchrkfx0aarhuv_1

Kjo ndeshje ishte planifikuar të luhej në 26 tetor, por u shty për shkak të protestave në Barcelonë.

Kundër këtij vendimi ka dalë Luis Figo, i cili në një intervistë të dhënë së fundmi u shpreh se në kohën e tij luante pa siguri për jetën.

“Unë kam luajtur për Barcelonën dhe siguria ime atje nuk ishte e garantuar. Nuk e kuptova pse ndeshja nuk u luajt që në datën e planifikuar. Në ditët e sotme, nëse doni siguri atëherë ju e gjeni atë direkt. Nuk duhet të ishte ndryshuar data. Futbolli nuk është politikë.”, u shpreh Figo.

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com