Ul pretendimet për pagën, Milani pranë akordit për rinovimin e yllit të saj

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 16, 2021 | 16:00


Ul pretendimet për pagën, Milani pranë akordit për rinovimin e yllit të saj

Një hap i fundit drejt zgjidhjes së çështjes. Milani e sheh qëllimin gjithnjë e më të afërt në lidhje me negociatat për rinovimin e yllit të tyre Hakan Çalhanollu.

calhanoglu.milan.bodoglimt.2020.2021.scatto.750x450

Të mërkurën e kaluar, përballë një ballafaqimi me agjentin e turkut , Gordon Stipiç, palët u afruan edhe më afër.

Frederik Massara dhe Paolo Maldini kanë vendosur në pjatë shumën prej 4 milionë euro plus bonuset, ndërsa kërkesa e agjentit ka rënë në 5 milionë milionë euro.

Takimi i ri – Kërkesat e Çalhanollusë janë ulur ndjeshëm dhe akordi mund të jetë pranë. Dhe të gjitha palët po punojnë në këtë drejtim me optimizëm diskret. Me qëllim që të arrihet një marrëveshje përfundimtare, është caktuar një takim i ri. Në mes të javës së ardhshme Gordon Stipiç do të kthehet në Itali, Milani kryqëzon gishtat dhe shpreson të jetë në gjendje të arrijë tymin e bardhë tashmë me atë rast.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/