UEFA shpall njeriun e ndeshjes pas finales, nuk është Eder (FOTO)

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 11, 2016 | 0:28

UEFA shpall njeriun e ndeshjes pas finales, nuk është Eder (FOTO)

Qendërmbrojtësi i Portugalisë, Pepe, është shpallur lojtari i ndeshjes nga UEFA.

Pepe pas fitores se trofeut ndaj Frances

Pepe pas fitores se trofeut ndaj Frances

“Qeveria” e futbollit europian zgjodhi Pepen si futbollistin e ndeshjes, paçka se golin e vetëm në finale mes Portugalisë dhe Francës e shënoi Eder në minutën e 107′ të pjesës së dytë të kohës shtesë.

Luzitanët u shpallën kampionët e rinj të Europës pasi mundën në finale Francën me rezultatin 1-0.

www.minuta90.com