UEFA ngre alarmin para finales së Superkupës, frikë për tifozët e Eintrahtit të Frankfurtit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 10, 2022 | 9:42


UEFA ngre alarmin para finales së Superkupës, frikë për tifozët e Eintrahtit të Frankfurtit

UEFA dhe policia e Helsinkit kanë ngritur alarmin para finales së Superkupës së Europës që do të luhet sonte në mbrëmje. Kjo për shkak të pranisë në një numër të madh të tifozërisë së Eintrahtit.

eintracht-fans-e1551892198147

Të paktën 8 mijë tifozë gjermanë priten në stadium dhe pas trazirave të shkaktuara prej tyre në Sevilje në finalen e Ligë së Europës janë ngritur shqetësime për të tjera trazira të mundshme në përballjen e sotme në kryeqytetin e Finlandës.

PANORAMASPORT.AL