UEFA i kërcënoi, klubet e kampionatit të njohur ulen në tavolinë për të zgjidhur dilemën e sezonit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 6, 2020 | 23:03


UEFA i kërcënoi, klubet e kampionatit të njohur ulen në tavolinë për të zgjidhur dilemën e sezonit

Klubet e kampionatit holandez (Eredivisie) janë mbledhur sonte për të shtruar në tavolinë paralajmërimin e UEFA-s se nëse pezullohet kampionati, atëherë nuk do të lejohen që të luajnë në kompeticionet europiane të sezonit të ardhshëm skuadrat që janë kualifikuar për Ligën e Kampioneve dhe Ligën e Europës.

kisspng-eredivisie-logo-fc-emmen-willem-ii-football-5bd0ce90781876.8861992515404110244919

Sipas informacioneve të fundit, futbollistët e dhe drejtuesit e Ajaksit, AZ Alkmarit, Fejnordit, PSV Eindhovenit, etj po mendojnë t’i japin zgjidhje paralajmërimit të qeverisë së futbollit europian për vazhdimin e kampionatit holandez.

Nga ky paralajmërim rrezikon liga belge e futbollit, e cila vendosi të mbyllte kampionatin dhe të njihte si kampion Klub Bryzhin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com