“U treguam të papërgjegjshëm në fushë”, Dovedan: Mund të kishim humbur, minimalisht dua 3 lojtarë në merkaton e janarit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 14, 2019 | 15:11


“U treguam të papërgjegjshëm në fushë”, Dovedan: Mund të kishim humbur, minimalisht dua 3 lojtarë në merkaton e janarit

Bylisi barazoi në transfertë ndaj Flamurtarit me rezultatin 2-2. Trajneri i skuadrës ballshiote, Dovedan, u shpreh tepër i zhgënjyer nga paraqitja e lojtarëve të tij, sidomos në 10 minutat e fundit, teksa ia vuri fajin edhe mungesave për mungesën e triumfit në përballjen e sotme.

bandicam 2019-12-14 15-05-40-090

“Çfarë mund të them kur marrim golat që vijnë nga hiçi. Golat ia kemi dhuruar kundërshtarit. Më vjen shumë keq, nuk kam çfarë them për ndeshjen e sotme.

Ka qenë shumë e vështirë. Kur ktheja kokën mbrapa nuk dija kë të fusja. Mungesat bëjnë të vetën. Nuk kisha çfarë ndërrime të bëja.

Na kanë kushtuar shumë mungesat e lojtarëve, kështu siç shkoi loja jam i kënaqur me një pikë, edhe mund të ishim mundur. Jemi treguar të papërgjegjshëm në fushën e lojës. Edhe mund të kishim humbur.

Po ta marrësh 10 minutëshin e fundit të ndeshjes, nuk kemi bërë 2-3 pasime. Ishte një 10-minutësh për t’u harruar.

Minimalisht duhet të marrim 3 lojtarë të rinj në merkaton e janarit. Më pas do të vazhdojmë punën se na pret një garë shumë e gjatë. Në çdo repart na duhen lojtarë që të bëjnë diferencën dhe të risin kualitetin”, u shpreh Dovedan.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com