U thirr me urgjencë nga Elbasani, ja prapaskenat e shkarkimit të Lerdës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 15, 2019 | 17:34


U thirr me urgjencë nga Elbasani, ja prapaskenat e shkarkimit të Lerdës

Presidenti ka pritur reagimin e trajnerit për situatën e krijuar, por duke mos pasur asnjë shkëndijë, mësohet se Demi ka vendosur të mos presë më. Durimi ishte sosur jo vetëm nga humbja e derbit, por edhe me problematikat e krijuara në të shkuarën. 

Lerda Partizani

Ai ka thirrur menjëherë trajnerin, i cili kur ka marrë telefonatën ka qenë në “Elbasan Arena” së bashku me dy djemtë e tij, duke ndjekur takimin Kukësi-Teuta.

franko lerdaa

Gazeta mëson se drejtori Rama nuk ka qenë në dijeni të zhvillimeve që po ndodhnin dhe as i pranishëm në tavolinën e bisedimeve. Fillimisht, trajnerit i është kërkuar që të japë dorëheqjen, për vetë rezultatet dhe situatën që ka krijuar. Mirëpo Lerda nuk e ka pranuar, me pretekstin dhe premtimin se ka akoma për të dhënë dhe për të arritur synimet.

Demi-Lerda

Por presidenti ka vendosur veton duke marrë përsipër edhe faturën financiare, duke i komunikuar italianit që ai nuk do të jetë më trajneri i Partizanit. Pas këtij vendimi, Lerda nuk ka pasur rrugëzgjidhje tjetër dhe është larguar.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/