U ofendua për shkak të ngjyrës, futbollisti i Çelsit i irrituar me autoritetet angleze: Racizmi fitoi, unë nuk dorëzohem

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 25, 2020 | 0:01

Bota FB Lajmi i fundit Premier Liga

U ofendua për shkak të ngjyrës, futbollisti i Çelsit i irrituar me autoritetet angleze: Racizmi fitoi, unë nuk dorëzohem

Klubi i Totenhemit dhe policia kanë deklaruar se nuk ka prova në lidhje me akuzat e mbrojtësit Antonio Rudiger se kishte qenë objekt racizmi ushtruar nga tifozët e Totenhemit në ndeshjen e luajtur në dhjetor 2019.

NINTCHDBPICT000549469615

Edhe pse vendimi u mor kundër tij, mbrojtësi gjerman i Çelsit ka një mesazh të qartë kundër racizmit.

“Fitoi racizmi. Ata fituan dhe tashmë mund të rikthehen në stadium. Ata nuk ndëshkohen kurrë, ndërsa unë u bëra kurban. Mirëpo unë nuk dorëzohem, do të vazhdoj të ngre zërin”, u shpreh futbollisti gjerman.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com