U largua nga Reali pak ditë më parë, sulmuesi spanjoll shpreh hapur zhgënjimin: E shihja veten si pasues të Benzemasë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 5, 2022 | 22:11

U largua nga Reali pak ditë më parë, sulmuesi spanjoll shpreh hapur zhgënjimin: E shihja veten si pasues të Benzemasë

Borha Majoral i ka dhënë fund aventurës me Realin e Msadridit dhe është transferuar te Getafe. Ai ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me këtë ekip. Gjatë prezantimit ai i është kthyer historisë me Realin.

55656

“Nuk e di, do të doja të kisha pasur më shumë minuta në Madrid. Unë e shihja veten si zëvendësuesi ideal i Benzemasë, por jo gjithçka shkoi sipas parashikimeve.

Shpresoj të bëj mirë këtu”, tha ai. Ish-sulmuesi i Realit gjithashtu ka theksuar se ndoshta me largimin nga Madridi mund të ketë më shumë shanse të tregojë aftësitë e tij.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"