U kritikua për faullin ndaj Moratës, Valverde vlerësohet nga e dashura: Tregove bo…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 14, 2020 | 9:23

FB Gossip Lajmi i fundit

U kritikua për faullin ndaj Moratës, Valverde vlerësohet nga e dashura: Tregove bo…

Mesfushori i Real Madridit, Federiko Valverde, përfundoi në qendër të vëmendjes për shkak të ndërhyrjes së bërë në finalen e Superkupës së Spanjës, ndaj Atletikos, ku “Los Blancos” triumfuan të dielën me 11-metërsha. 

valverde

Në minutat finale të shtesës, 21-vjeçari uruguaian pengoi qëllimisht Moratën, teksa ky i fundit i drejtohej i vetëm portës së Kurtuasë. Valverde u ndëshkua me karton të kuq, por veprimi i tij rezultoi deciziv në suksesin e Realit.

mina.bonino.2019.1400x840

Të shumtë ishin ata që e konsideruan antisportiv gjestin e mesfushorit, ndërsa e dashura e tij, gazetarja Mina Bonino, ka mendim krejtësisht të kundërt. “Tregove zemër dhe bo…! Urime Fede, jemi kampionë”, shkruan ndër të tjera Bonino në profilin e saj në “Instagram”.

mINA DHE VALVERDE Mina-Bonino-Real-Madrid_20190310 mino-e1553253677562

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com