U futën nga fushë gjatë finales, vendim maksimal për grupimin feminist

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 17, 2018 | 18:27

U futën nga fushë gjatë finales, vendim maksimal për grupimin feminist

Grupimi feminist “Pussy Riot” mori përsipër autorisinë e ngjarjes së nodhur në stadiumin “Luzhniki” të Moskës, kur 4 persona, 3 femra dhe 1 mashkull u futën në fushën e lojës.

398498_TS_17-07-18_8786447751_

Gjatë kësaj kohe po zhvillohej finalja e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. Grupimi është dënuar me 15 ditë heqje lirie. Gjithashtu ata janë dënuar most ë marrin pjesë përjetësisht në një ndeshje sportive. Këto 2 dënime janë më maksimale që mund të jepen për raste të  tilla.

www.minuta90.com