U fotografua me mbështetësin ushtarak të Putinit, ish-futbollisti i Skënderbeut reagon publikisht: E bëra sepse…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 5, 2022 | 22:15


U fotografua me mbështetësin ushtarak të Putinit, ish-futbollisti i Skënderbeut reagon publikisht: E bëra sepse…

Futbollisti i Kosovës, Bernard Berisha ka reaguar pas publikimit të disa fotove ku ai shfaqet me Ramzan Kadirov, i cili është i njohur si një nga mbështetësit ushtarak të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin.

berisha kadirov

Ish-mesfushori i Skëndërbeut ka reaguar me anë të një komenti në rrjetin social “Facebook” ku ka shpjeguar se e ka bërë këtë foto për shkak se ka rinovuar kontratën me klubin e tij Akhmat Groznit ku president është lideri çeçen.

Berisha ka theksuar se kjo ka qenë arsyeja e vetme dhe se kjo zgjedhje nuk ka lidhje me politikat që Kadirov ndjek në arenën ndërkombëtare.

768678

LEXO EDHE:

Foto me mbështetësin ushtarak të Putinit, ish-ylli i Skënderbeut përfundon në qendër të kritikave

PANORAMASPORT.AL