U dënua nga Disiplina, shpërthen futbollisti: Paska ndryshuar rregullorja, me 2 kartonë të verdhë pezullohesh 4 ndeshje

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 23, 2020 | 20:21

FB Kategoria e dyte Të fundit

U dënua nga Disiplina, shpërthen futbollisti: Paska ndryshuar rregullorja, me 2 kartonë të verdhë pezullohesh 4 ndeshje

Futbollisti i Memaliajt,  Xhulio Mirani, u dënua nga Komisioni i Disiplinës me 4 ndeshje pezullim, teksa pretendohet se është sjell keq ndaj zyrtarit të ndeshjes.

xhulio-mirani-470x627

Pas këtij vendimi, sulmuesi ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, duke bërë ironi therëse në lidhje me këtë vendim. Mirani pretendon, se ka marrë 2 kartonë të verdhë pa protestuar fare ndaj arbitrit.

Mirani

“Kush i merr këtë vendime kaq të sakta? Paska ndryshuar rregullorja, me 2 kartonë të verdhë kalon në Komision Disipline dhe dënohesh 4 ndeshje. Si shpjegohet kjo, kur kartonin e dytë e merr për simulim, penallti, pa protestuar fare te arbitri dhe dënohesh me 4 ndeshje. Çdo gjë do të shkojë në drejtësi me filmimet e ndeshjes Butrinti-Memaliaj”, shkruan ai.

Xhulio Mirani

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com