U dëmtua në ndeshjen e fundit në kampionat, titullari i Napolit në garë me kohën për Championsin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 3, 2020 | 19:51


U dëmtua në ndeshjen e fundit në kampionat, titullari i Napolit në garë me kohën për Championsin

Kapiteni i Napolit, Lorenzo Insinje po lufton kundër kohës që të jetë gati në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës. Sulmuesi u largua i dëmtuar nga fusha në fitoren që Napoli arriti 3-1 në sfidën e fundit në kampionat ndaj Lacios dhe analizat mjekësore treguan një dëmtim në këmbën e majtë.

insinje

“Lorenzo Insinje i’u nënshtrua testeve mjekëosre të cilat treguan një dëmtim në këmbën e majtë. Gjendja e tij shëndetësore do pasqyrohet ditë pas dite”, lexohet në deklaratën e klubit të Napolit.

Mungesa e Insinjes do ishte një një goditje rëndë për Napolin para ndeshjes në Champions ndaj Barcelonës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com