U dëmtua ndaj Kaljarit, dalin përgjigjet e vizitave mjekësore të Hysajt

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 18, 2020 | 0:19

Bota FB Kombetarja Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Legjionaret Seria A

U dëmtua ndaj Kaljarit, dalin përgjigjet e vizitave mjekësore të Hysajt

Elseid Hysaj, kapiteni i Kombëtares, në sfidën e djeshme kundër Kaljarit, ka dalë nga fusha e lojës në minutën e 80-të, pas një dëmtimi në gju.

hysaj-infortunio-1000x578

Ditën e sotme, ai iu është nënshtruar vizitave mjekësore. Klubi ka njoftuar se Hysaj ka një tërheqje të lehtë të ligamentit të gjurit të djathtë.

Siç raportojnë mediat në Itali, nuk është një dëmtim i rëndë dhe nuk përjashtohet mundësia që mbrojtësi shqiptar të jetë gati për sfidën e radhës me Breshan, që do të luhet këtë fundjavë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com