U bë i njohur me Skënderbeun, ish-lojtari i korçarëve prezantohet te ekipi i ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 26, 2020 | 0:29


U bë i njohur me Skënderbeun, ish-lojtari i korçarëve prezantohet te ekipi i ri

Benejam Demte njihet nga të gjithë në futbollin shqiptar, për atë që ai tregoi me Skënderbeun në kompeticionet europiane.Demte

Mesfushori nga Etiopia, luajti nga viti 2017 deri në 2019 me bardhekuqtë, me të cilët tregoi paraqitje shumë të mira.

Para një viti lojtari u larua nga Skënderbeu për të kaluar te suedezët e Sirianska. Megjithatë aventura te këta të fundit ka zgjatur vetëm 1 vit, pasi së fundmi lojtari është prezantuar te ekipi i tij i ri. demte

Demte do të vazhdojë karrierën te skuadra tjetër suedeze Umea, me të cilët shpreson të ketë sukses.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com