U arrestua për kontrabandë droge, ja çfarë vendimi merr gjykata ruse për basketbollisten amerikane

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 13, 2022 | 18:44


U arrestua për kontrabandë droge, ja çfarë vendimi merr gjykata ruse për basketbollisten amerikane

Gjykata ruse ka marrë vendimin për basketbollisten e famshme amerikane, Britni Griner, duke i mohuar asaj kërkesën për një ekstradim në SHBA, duke e lënë dhe një muaj në burg.

pjimage

Ajo u shfaq në gjyq duke mbuluar me një kapuç fytyrën e saj për t’u mos u fotografuar nga kamerat, ndërkohë që gjykata e shtyu dhe me një muaj seancën tjetër të saj, për të marrë një vendim përfundimtar.

Griner u arrestua në shkurt të këtij viti, për shkak se u kap në tokën ruse duke kryer kontrabandë droge dhe kërkoi që të ekstradohej në SHBA, por pasi filloi lufta, basketbollistja u detyrua të qëndronte në Rusi.

 

PANORAMASPORT.AL