Turqit e bëjnë fakt të kryer, zbulohen shifrat e transferimit të Vedat Muriqit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 17, 2022 | 23:31


Turqit e bëjnë fakt të kryer, zbulohen shifrat e transferimit të Vedat Muriqit

Vedat Muriqi është shumë pranë kalimi në Rusi, aq sa mediat turke e bëjnë fakt të kryer këtë gjë duke zbuluar dhe shifrat e transferimit.

SS Lazio v Parma Calcio 1913 - Serie A Vedat Muriqi of SS Lazio during the Serie A match between SS Lazio and Parma Calc

Lajmet thonë se kosovari do të jetë pjesë e skuadrës së CSKA Moskës se bashku lojtarin e Lilës, Jusuf Jazicin. Operacioni pritet të jetë një huazim për 2.5 milionë euro  dhe me të drejtë blerjeje për 8 milionë.

Për momentin nuk ka asnjë zyrtarizim nga klubet, por tashmë dihet që Muriqi nuk është pjesë e planeve të trajnerit të Lacios, Mauricio Sarri.

PANORAMASPORT.AL