Turpi dhe urrejtja serbe nuk kanë fund, shikoni çfarë shkruajnë për Granit Xhakën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 9, 2019 | 9:50


Turpi dhe urrejtja serbe nuk kanë fund, shikoni çfarë shkruajnë për Granit Xhakën

Urrejtja e serbëve për futbollistin me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, nuk ka të ndalur. Në një artikull të publikuar së fundmi, në lidhje me krisjen që ka ndodhur së fundmi mes Arsenalit dhe Xhakës, gazeta serbe “Informeri” e ka etiketuar mesfushorin si “siptarska kukavica” që përkthehet “shqiptari qyqar”.

auto_11573248182

Sipas shtypit serb, Xhaka ka frikë të ballafaqohet me tifozët e tij, pas incidentit të ndodhur në sfidën ndaj Kristal Palas.

granit-xhaka-switzerland-serbia-world-cup-2018_11tgv0zwq4kg3136x64qn1r6dd

Gjithë ky mllef mes Xhakës dhe serbëve është krijuar pas festës së mesfushorit me shqiponjë, pas golit të shënuar në kampionatin botëror.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com