Turpërimi i Kombëtares U-17 të femrave, pëson 14 gola ndaj Irlandës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 22, 2018 | 15:20


Turpërimi i Kombëtares U-17 të femrave, pëson 14 gola ndaj Irlandës

Nisje katastrofike për Kombëtare U-17 të femrave, e cila është mposhtur me rezultatin 14-0 nga Iralnda në ndeshjen e vlefshme për kampionatin Europian.

1449600

Skuadra e Nevil Dedes ka pësuar nga 7 gola për çdo pjesë duke treguar një nivel të dobët përballë irlandezeve të cilat e dominuan takimin.

shqiperi-irland-u17-formacionet (1)

Shqipëria U-17 për femra bën pjesë në Grupin 7 së bashku me Uellsin, Serbinë dhe Irandën. Sfidën e radhës vajzat kuqezi do ta luajnë me Serbinë në datën 25 tetor.

irland-shqiperi-femra
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com