Turneu “Mercedez Cup 2017”, Kosova i jep leksion Shqipërisë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 23, 2017 | 16:13

Turneu “Mercedez Cup 2017”, Kosova i jep leksion Shqipërisë

U zhvillua ditën e sotme takimi i tretë i vlefshëm për turneun “Mercedez Cup 2017” mes Kosovës U17 dhe Shqipëria U17. Pasi mposhti Azerbajxhanin disa ditë më para me rezultatin 2-0, 17- vjeçarët e Kosovën, triumfuan  me rezultatin 2-1 edhe ndaj Shqipërisë të drejtuar nga Xhemal Mustedanagiç.

0002-2

Tusha realizoi dopietë për Kosovën në minutën e 67 dhe 70 ndërsa Sali realizoi golin e nderit për kuqezinjtë. Me fitoren e sotme skuadra e trajnerit Besnik Kollari u ngjit në kuotën e 6 pikëve, ndërsa Shqipëria disponon vetëm 1 pikë.

005-2

www.minuta90.com