Turne miqësor në San Marino, trajneri Mustedanagiç bën publike listën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 12, 2018 | 12:16

Turne miqësor në San Marino, trajneri Mustedanagiç bën publike listën

Shqipëria U-17 do të zhvillojë një turne miqësor në San Marino “UEFA U-16 Development”, ku marrin pjesë 4 skuadra, Shqipëria, Armenia dhe San Marino. Tekniku kuqezi, Xhemal Musterdanagiç ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për këtë turne.

mustedanagic

Grumbullimi do të zgjasë 6 ditë, duke filluar nga sot deri në gjashtën 18-të. Mustedanagiç ka ftuar në këtë grumbullim shumë lojtar të rinj, të datëlindjes 2002-2003, të cilët do të provohen nga trajneri. Bien në sy, që në listën me 25 futbollistë, janë vetëm 11 nga skuadrat shqiptare.

Lista

Planifikimi i ndeshjeve:

20 prill
Shqipëri-Itali “San Marino Stadium” ora 13:00
22 prill
Shqipëri-Armeni “San Marino Stadium” ora 18:00
24 prill
Shqipëri-San Marino ” Montecchio Stadium” ora 11:00

www.minuta90.com