Tundohet Napoli, Bajerni i Mynihut gati 100 milionë euro për…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 4, 2022 | 14:42


Tundohet Napoli, Bajerni i Mynihut gati 100 milionë euro për…

A do të bëhet ai njeriu i parë 100 milionë në Bundesligë? “Corriere dello Sport” në Itali raporton se Bajerni ia vuri në dukje Napolit se interesohet për Viktor Osimhenin.

OZIMHEN

Tarifa e transferimit të tij është 110 milionë euro. Napoli pagoi një shumë të pabesueshme 75 milionë për sulmuesin në verë. Megjithatë, për Osimhenin nuk mungojnë të interesuarit.

Sidomos në Angli, shumë klube janë në ndjekje të tij. Mançester Junajtid është në kërkim të një qendërsulmuesi, siç janë edhe Arsenali dhe “Magpies” e reja nga Njukasëll Junajtid, të cilët do të donin të ishin në Ligën e Kampionëve që në verën e vitit 2023.

Megjithatë, thashethemet rreth Osimhenit janë zbehur javët e fundit. Është shumë e mundur që konsulentët tani duan t’i shpejtojnë gjërat përsëri dhe duan të përdorin një kërkim të mundshëm pasardhës të Levandovskit.

Polaku aktualisht po tregon pak interes për të përmbushur kontratën e tij, e cila zgjat deri në verën e vitit 2023.

Ai më mirë do të shkonte te Barcelona sesa të qëndronte në Mynih, dhe kjo ka bërë që bavarezët të shohin për opsione të tjera siç janë ato të Manesë nga Liverpuli apo Osimhen nga Napoli, gjithsesi gjithçka do të mbetet e hapur deri në fundin e merkatos së verës, që pritet të jetë nga më interesantet.

PANORAMASPORT.AL