Tundohet Bajerni i Mynihut, Barcelona rrit ofertën për të marrë shërbimet e Levandovskit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 17, 2022 | 9:01


Tundohet Bajerni i Mynihut, Barcelona rrit ofertën për të marrë shërbimet e Levandovskit

Bajerni Mynihut prej javësh nuk i është përgjigjur ofertës së parë të Barcelonës për Robert Levandovskin, ata tashmë janë duke përgatitur një ofertë të re për sulmuesin polak. Sipas “Sport1”, Barça do t’i bëjë menjëherë një ofertë të re Bajernit për golashënuesin më të mirë të Bundesligës.

LEVANDOVSKI

Kjo ofertë do të kalojë tarifën prej 40 milionë eurosh. Me këtë, katalanasit do të arrinin shumën e kërkuar të transferimit nga Bajerni. Ka të ngjarë që klubi ta lërë Levandovskin të shkojë për këtë shumë specifike.

Oferta e parë e Barçës prej 32 milionë eurosh, plus pesë milionë euro pagesa bonos, mbeti pa përgjigje nga drejtuesit bavarezë. Deri më tani ka ende heshtje dhe nuk ka negociata mes dy klubeve.

Do të jetë emocionuese të shihet nëse drejtuesit e Bajernit do të qëndrojnë në pozicionin e tyre në parandalimin e largimit të Levandovskit nga Mynihu apo do të pranojnë ofertën e tyre. Në Barcelonë, ata ende llogarisin që të jenë në gjendje të nënshkruajnë me bomberin në verë.

Sipas “Sport1”, Barcelona ka besim se do të nënshkruajë me Levandovski në verë. Nga ana tjetër, gjermanët janë afër përfundimit të marrëveshjes për Sadio Manenë dhe me shumë gjasa do të punojë për nënshkrimin e një sulmuesi tjetër.

Edhe pse drejtuesit e Bajernit insistojnë që Robert të qëndrojë, drejtuesit katalanas besojnë se gjermanët po përdorin deklaratat publike për të rritur çmimin. Dhe shpresojmë që Levandovski do të vazhdojë të shtyjë për një transferim ose ndoshta edhe të hyjë në një “grevë” me klubin.

Dhe pse sipas “Bild” ai ka bërë paqe me Salihamihxiç dhe të dy kanë rëndë dakord për një heshtje publike në lidhje me merkaton, Levës i është dhënë drita jeshile dhe nëse oferta 40 milionë euro do të vinte në Mynih, Bajerni do ta pranonte pa hezitim dhe nuk do ta mbante polakun pa dëshirën e tij.

Në javën që vjen, transferimi i polakut në Spanjë mund të mbyllet përfundimisht, ashtu si dhe ai i Sadio Manesë drejt Mynihut te kampionët e Gjermanisë.

PANORAMASPORT.AL