Tronditet Milani, humbet liderin e mesfushës për 4 muaj

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 8, 2018 | 23:00

Tronditet Milani, humbet liderin e mesfushës për 4 muaj

Milani ka marrë një goditje të rëndë për vazhdimin e sezonit, teksa ka humbur mesfushorin Lukas Bilia për 4 muajt e ardhshëm.Futbollisti kuqezi u operua ditën e sotme në Finlandë, ndërsa raportohet se do t’i duhen plot 4 muaj që ai të riaftësohet për t’u rikthyer në fushën e blertë.

Bilia

Një goditje e rëndë për trajnerin Gatuzo, i cili ka humbur kështu liderin e mesfushës. 32-vjeçari u dëmtua në sfidën ndaj Sampdorias dhe mungoi në 2 përballjet e kampionatit ndaj Xhenoas dhe Udinezes.

www.minuta90.com