Tronditet futbollisti spanjoll, gjykata e dënon me 2 vite burg. Zbulohet arsyeja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 19, 2021 | 23:01


Tronditet futbollisti spanjoll, gjykata e dënon me 2 vite burg. Zbulohet arsyeja

Sulmuesi i skuadrës spanjolle të Eibarit, Sergi Enrik, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa gjykata e ka dënuar atë me dy vite burg.

sergi-enrich-20b5477d-fdd6-4775-b705-d8c221f8700-resize-750

Shkak për këtë është bërë një video erotike, e shpërndarë nga lojtari në rrjetet sociale.

Në video shfaqej një grua duke kryer marrëdhënie seksuale, e cila menjëherë u bë virale në rrjetet sociale. Personi në fjalë akuzoi Sergi Enrik dhe Antonio Luna (ky i fundit ka qenë pjesë e Eibar në të kaluarën), për videon e shpërndarë dhe gjykata ka vendosur ata t’i dënojë me dy vite burg.

Të dy futbollistët në fjalë e kanë pranuar fajin dhe kanë kërkuar ndjesë, por nuk kanë mundur t’i shpëtojnë dënimit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/