Tronditet bota e futbollit, ndërron jetë në një moshë shumë të re lojtari i Atletiko Madridit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 29, 2020 | 0:15


Tronditet bota e futbollit, ndërron jetë në një moshë shumë të re lojtari i Atletiko Madridit

Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur së fundmi Atletiko Madridin dhe jo vetëm këtë klub, por gjithë botën e futbollin.

Ne2pdSnx6q_christian_2

Ka ndërruar jetë futbollisti i të rinjve të Atletiko Madridit, Kristian Minkola, në moshë shumë të re 14 vjeç. Lojtari në fjalë luante për të rinjtë e Atletikos, Infantil C dhe klubi madrilen ka njoftuar ditën e sotme se ai ka ndërruar jetë. Një ngjarje që ka tronditur të gjithë në klub, me shkaqet e vdekjes që nuk dihen ende.

Të gjithë nga klubi kanë shprehur ngushëllimet e tyre për familjen e 14-vjeçarit, në këtë moment shumë të vështirë me të cilin ata duhet të përballen.

“Ne jemi të tronditur nga lajmi i trishtuar i vdekjes së lojtarit tonë dhe ndjejmë thellësisht keqardhje për humbjen e tij. Atlétiko Madrid dhe e gjithë familja jonë do të jenë pranë familjes dhe miqve të Kristianit në këto momente dhimbjeje.”, u shpreh presidenti i Atletikos, Enrike Serezo.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com