Tronditet bota e futbollit, 6 lojtarë ndërrojnë jetë. Autobusi me të cilin po udhëtonin pëson aksident

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 20, 2020 | 23:40


Tronditet bota e futbollit, 6 lojtarë ndërrojnë jetë. Autobusi me të cilin po udhëtonin pëson aksident

Bota e futbollit është tronditur së fundmi, nga një lajm i ardhur nga Gana. 

9D0015DD-FC1C-4AB9-AC79-65CCDCA17FA2

Skuadra e të rinjve të Ganës, ishin duke udhëtuar së bashku në një autobus, i cili ka pësuar aksident dhe la rezultuar fatal. Autobusi pas aksidentit të pësuar, ka rënë në një lumë, nga ku kanë ndërruar jetë 6 lojtarë të rinj dhe rreth 30 të tjerë janë të plagosur rëndë.

Lajmi është konfirmuar nga Federarata e Ganës, ku bëhet i ditur aksidenti dhe 6 lojtarë të rinj që kanë mdërruar jetë. Një lajm i trishtë ky për të gjithë botën e sportit, pasi janë ndarë nga jeta gjashtë lojtarë të rinj, me bilancin që rrezikon të rritet, pasi edhe të plagosurit kanë marrë dëmtime të shumta.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com