Tronditet Barcelona, lojtari del pozitiv me Covid-19 para ndeshjes me Bajernin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 14, 2020 | 19:42


Tronditet Barcelona, lojtari del pozitiv me Covid-19 para ndeshjes me Bajernin

Barcelona është tronditur vetëm pak orë para fillimit të ndeshjes në Champions ndaj Bajern Mynihut. Samuel Umtiti ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

umtitiii

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi katalanas në rrjetet sociale. Mbrojtësi nuk ka simptoma dhe është izoluar. Lajmi i mirë për Barcelonën është se Umtiti ka qenë i dëmtuar dhe nuk ka udhëtuar me skuadrën në Portugali për Championsin. Ndeshja do të luhet pa probleme pasi lojtarët e grmbulluar në Lisbonë kanë rezultuar negativ.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com