TRONDITËSE/ Vdes në rrethana misterioze para ndeshjes futbollisti anglez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 25, 2020 | 18:58

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

TRONDITËSE/ Vdes në rrethana misterioze para ndeshjes futbollisti anglez

Një futbollist anglez ka humbur jetën në rrethana misterioze përpara se skuadra e tij të luante.

23862956-7928961-image-a-1_1579970938230

Halifaks Taun, skuadër e kategorisë së pestë në Angli komunikoi se lojtari i tij Xhordan Sinot është gjetur i vdekur disa orë para sfidës kundër Çorlit ditën e sotme.

“Morëm lajmin e tmerrshëm se futbollisti jonë Xhordan Sinot ndërroi jetë. Rrethanat e vdekjes së tij janë ende të paqarta dhe nuk do të vazhdojmë të komentojmë më tej në respekt të familjes së Xhordanit. Ngushëllimet më të sinqerta shkojnë për familjen e Xhordanit në këtë moment tepër të vështirë”, shkruhet në njoftimin e klubit të Halifaksit në “Twitter”.

23862958-7928961-image-a-2_1579970944478

Ndërkohë dy klubet e tjera Alfreton dhe Matlok vendosën të mos shtynin takimet respektive në kampionat në shenjë respekti për vdekjen e ish-lojtarit të tyre Sinot.

Sinot ishte futbollist jo-profesionist dhe ishte aktivizuar në karrierë me disa skuadra.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com