TRONDITËSE/ U godit me thikë gjatë një vjedhjeje, ish-futbollisti i Liverpulit përfundon në spital

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 30, 2020 | 23:45


TRONDITËSE/ U godit me thikë gjatë një vjedhjeje, ish-futbollisti i Liverpulit përfundon në spital

Ish-mbrojtësi i Liverpulit, Andre Uisdom, është dërguar në spital pasi u godit me thikë gjatë një sulmi dhe tentim vjedhjeje. 27-vjeçari i cili aktualisht është pjesë e Derbit në Championship, u sulmua në Toxeth teksa kishte shkuar për të vizituar familjen e vet, pas fitores kundër Riding në fundjavë me rezultatin 2-1.

Uisdom2

Mbrojtësi është për momentin duke marrë mjekime në spital, ndërsa klubi i tij, Derbi, e ka konfirmuar se ai i kishte pësuar disa lëndime gjatë sulmit, por për fat të mirë raportohet se gjendja e tij paraqitet e qëndrueshme.

Uisdom Liverpul

“Andre Uisdom ishte viktima e një sulmi të paprovokuar dhe një vjedhjeje”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga klubi anglez. “Ai i pësoi disa lëndime dhe si rezultat i tyre, ai është dërguar në spital”.

Andre Uisdom

27-vjeçari iu bashkua Liverpulit në vitin 2008 në moshën 14-vjeçare, pasi kishte dalë nga akademia e të rinjve Bradford Sitit Ai debutoi për Liverpulin në vitin 2012, kur i kishte bërë 19 paraqitje dhe e kishte shënuar një gol para se të fillonte një periudhë të gjatë huazimi deri te shitja përfundimtar te Derbi në vitin 2017.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/