TRONDITËSE/ Rrufe gjatë ndeshjes së futbollit, lëndohen 14 lojtarë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 23, 2020 | 14:46


TRONDITËSE/ Rrufe gjatë ndeshjes së futbollit, lëndohen 14 lojtarë

Rrufeja lëndoi 14 futbollistë adoleshentë gjatë ndeshjeje në Zvicër. Në takimin e zhvilluar dje në Sent Galen midis të rinjve të Abtvilit dhe Musterlingenit, u regjistrua një rrufe e fuqishme në orën 08:40.
d8ae3ac1-94b8-4bf0-b945-f8fa5988b565
Shkarkimi i energjisë ka shkaktuar lëndimin e 14 futbollistëve, 3 prej të cilëve ndodhen në spital. Lajmi i mirë është se gjendja e tyre paraqitet e stabilizuar.

Ndërhyrja e shpejtë e 6 ambulancave ndihmoi në rehabilitimin e shpejtë të futbollistëve adoleshentë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com