TRONDITËSE/ Nisin hetimet për futbollistin e skuadrës së njohur, paditet për përdhunim

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 10, 2020 | 17:50


TRONDITËSE/ Nisin hetimet për futbollistin e skuadrës së njohur, paditet për përdhunim

Futbollsti austriak i Lajpcigut Stefan Ilskaner po hetohet nga prokuroria e Austrisë për akuzën e përdhunimit të një 26-vjeçareje.

Stefan+Ilsanker+RB+Leipzig+v+Borussia+Dortmund+JC85_SeegaBl

Vajza (emri i së cilës po mbahet anonim) akuzon mesfushorin e skuadrës gjermane se ka abuzuar seksualisht me të mbrëmjen e 4 janarit në një apartament. Për këtë ngjarje është njoftuar dhe Federata Austriake e Futbollit, ndërsa vetë Ilsanker i ka hedhur poshtë akuzat me anë të avokatëve të tij.

Çështja i ka kaluar në dorë organeve të drejtësisë austriake.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com