Triumfon Markez në Holandë, thellohet akoma dhe më shumë diferenca

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 1, 2018 | 15:24

Triumfon Markez në Holandë, thellohet akoma dhe më shumë diferenca

Ka përfunduar gara e Çmimit të Madh të Holandës në Moto GP, e zhvilluar në pistën e Asen. Triumfues ka dalë Marc Marquez me Honda i cili vazhdon të thellojë akoma dhe më shumë diferencën me garuesit e tjerë. Ishte një garë e vështirë por një triumf i merituar nga spanjolli.

motogp-qatar-gp-2017-marc-marquez-repsol-honda-team

Rivaliteti i kësaj gare mund të ketë qenë më e bukura e këtij sezoni ku emri i fituesit vendoset në kthesën e fundit. Në vend të dytë pas Markez ishte Aleks Rins me Suzuki i ndjekur nga Maverik Vinales me Jamaha.

www.minuta90.com