Triumfoi në “Australia Open”, Nadal: Emocion i papërshkrueshëm, ja objektivi im

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 30, 2022 | 18:33

Triumfoi në “Australia Open”, Nadal: Emocion i papërshkrueshëm, ja objektivi im

Rafael Nadal fitoi turneun “Australia Open”, duke mundur në finale Danil Medvedin në një sfidë që zgjati më shumë se 5 orë. Më këtë fitore, 35-vjeçari, arrin në 21 tituj Grand Slam në karrierën e tij.

nadal

Spanjolli foli me shamë emocione për këtë arritje të tij.

“Emocioni ishte i papërshkrueshëm. Ishte një ndeshje e jashtëzakonshme dhe tifozët më dhanë një ndihmë goxha të madhe. Nuk dua të gënjej, dua të jem tenisti që ka fituar më shumë trofe nga të gjithë. Dua të jem më i miri. Fundja ky është sporti dhe konkurrencë. Por nuk jam i fiksuar. Kam luftuar gjithmonë që të jem më i miri, por nëse një tjetër ja del, më duhet thjesht ta pranoj.

 

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"