Triumfi ndaj Marsejës, Strakosha: Ne besuam deri në fund, askush nuk e priste, por…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 8, 2018 | 21:43

Triumfi ndaj Marsejës, Strakosha: Ne besuam deri në fund, askush nuk e priste, por…

Skuadra e Lacios arriti të siguronte kualifikimin për në fazën me eliminim direkt në Ligën e Europës pas fitores së sotme me skuadrën e Marsejës. Ekipi i drejtuar nga trajneri Inzaghi fitoi me rezultatin 2 me 1 dhe Strakohsa ishte vendimtar me një pritje në fund që e shpëtoi skuadrën e tij nga goli i barazimi.

Strakosha

Ndërsa pas ndeshjes Strakosha foli për mikrofonat e “Sky Sport 24” ku ka thënë: “Asnjë nuk e priste, ne besuam në kalimin e raundit, dhe për fat të mirë së pari erdhi kualifikimi. Ne bëmë një lojë të madhe sot, mund të bëjmë më mirë se vitin e kaluar kur erdhëm në çerekfinale, gjithçka mund të ndodhë, por jo përgjegjësia për të thënë “ne arrijmë në finale”.

www.minuta90.com