Transferimi më i shtrenjtë nga futbolli kosovar, zbulohet skuadra ku do të vazhdojë karrierën talenti 22-vjeçar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 24, 2022 | 22:00


Transferimi më i shtrenjtë nga futbolli kosovar, zbulohet skuadra ku do të vazhdojë karrierën talenti 22-vjeçar

Mungon vetëm zyrtarizimi, ylli i Llapit, Valmir Veliu, pritet të vijojë karrierën në Superligën e Kosovës, te skuadra e Gaziantep që militon në elitën e futbollit turk.

257609483_4680574455343469_2165468797511501925_n

Kjo lëvizje në merkato do të kushtojë 160 mijë euro, që do ta bënte Veliun futbollistin më të shtrenjtë në historinë e futbollit kosovar.

auto_veliu1-sp1563657094

Ka pasur disa skuadra të interesuara për 22-vjeçarin kosovar,, por që në fund më e sukseshme është treguar Gaziantep. Veliu në sezonin e fundit ka zhvilluar 39 ndeshje në të gjitha garat ku ka shënuar 11 gola dhe ka asistuar në 16 të tjerë.

PANORAMASPORT.AL