Transferimi i De Ligt mbylli hapësirat për të te Bajerni, talenti francez pranë transferimit në La Liga

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 16, 2022 | 22:41


Transferimi i De Ligt mbylli hapësirat për të te Bajerni, talenti francez pranë transferimit në La Liga

Mbrojtësi i Bajernit, Tangai Nianzou është shumë pranë transferimit te Sevija me francezin që ka mbërritur në Spanjë për të kryer vizitat mjekësore.

6667

20-vjeçari do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me spanjollët që cilët arritën akordin me Bajernin për transferimin e tij.

Konkurrenca në skuadër e cila u shtua me ardhjen e De Ligt detyruan Nianzoun dhe Bajernin të merrnin këtë vendim si zgjedhjen më të mirë të për të ardhmen e mbrojtësit të talentuar.

PANORAMASPORT.AL