Trajneri i vitit, Kielini acaron Juventusin se nuk votoi për…

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 25, 2018 | 17:17

Trajneri i vitit, Kielini acaron Juventusin se nuk votoi për…

Çmimin e FIFA-s si trajneri më i mirë i vitit 2018 arriti ta fitonte kampioni i botës, Didier Deshamp. Ai mposhti konkurencën e Zidan, Alegrit dhe Daliç.

Kielini

Pasi votat u bën publike ajo që binte në sy ishte ajo e kampiones së Italisë, e përfaqësuar nga Xhorxho Kielini. Italiani ka votuar Deshampin si të parin, dhe më pas Zidan dhe Southgejt, por pa përfshirë trajnerin e tij, Alegrin. Një votim i dyshimtë ky i qëndërmbrojtësit të Juventusit.


www.minuta90.com