Trafikoi 2 ton kokainë, ekstradohet në SHBA ish-futbollisti

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 24, 2020 | 23:44


Trafikoi 2 ton kokainë, ekstradohet në SHBA ish-futbollisti

Ish-futbollisti kolumbian Xhon Viafara është ekstraduar ditën e sotme drejt SHBA-së për akuzën trafikimit të 2 tonve kokainë nga Kolumbia drejt tokës amerikane.

viafara 121212121212

41-vjeçari u arrestua një vit më parë falë bashkëpunimit mes DEA-s dhe sektorit të anti-drogës në Kolumbi pasi u sekustruan një sasi e madhe kokaine prej 2 tonësh. Viafara ishte pjesë e klanit “Gjiri”, i cili kontrollonte rrjetin e trafikut të drogës nga Kolumbia dhe jashtë saj.

Ai do të vuajë dënimin në SHBA.

Gjatë karrierës së tij, Viafara ka luajtur në 34 ndeshje me Kolumbinë, ndërsa në rang klubesh fitoi Kupën Libertadores me Onçe Kaldas në vitin 2004 si dhe ka luajtur për Real Sociedadin, Portsmuthin dhe Sauthemptonin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com