Tradhëtia e Ilarit me trajnerin personal, Toti zbuloi mesazhet një vit më parë (Detajet e reja nga ndarja)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 14, 2022 | 20:31


Tradhëtia e Ilarit me trajnerin personal, Toti zbuloi mesazhet një vit më parë (Detajet e reja nga ndarja)

Sipas disa burimeve, Noemi Boki u shfaq në jetën e ish-futbollistit vetëm pasi ai vetë kishte zbuluar mesazhet mes gruas së tij dhe trajnerit personal.

989

Në lamtumirën ultra-mediale mes Françesko Toti dhe Ilari Blasi, sigurisht që ka një kush, një si dhe mbi të gjitha një kur. Një para dhe pas. Detaj themelor, ky i fundit, për të kuptuar arsyet e lamtumirës mes numrit të përjetshëm verdhekuq 10 dhe ish-Letterinës. Po, sepse, sipas atyre që e dinë, koha e krizës duket se është e ndryshme nga ajo që është thënë deri më tani. Me një këndvështrim krejtësisht të kundërt. Ajo kthehet saktësisht një vit më parë.

Në mesin e gushtit 2021, Françesko Toti postoi në Instagram një foto të tij dhe Ilari-t, me fytyrat e tyre të ngushta dhe pothuajse të mbivendosura (por ajo i kishte sytë e mbuluar nga një vizore dhe këtu mund të vihej në pah gjuha subkoshiencë e trupit), me mbishkrimi “Unë dhe ti” dhe një zemër e vogël e kuqe. Thyer në mënyrë metaforike kur Totti, pak më vonë, zbuloi atë që shumë njerëz shkruajnë sot: atë mes Ilari dhe Kristiano Iovino, trajner dhe influencues personal i hiper-tatuazhuar dhe muskuloz – që vepron midis Romës dhe Milanos (midis një udhëtimi në tjetrin, Ig-ja e tij vërshon me foto pushimesh: Indonezia, Ibiza, Mykonos, Liqeni Como), i njohur në rubrikat e thashethemeve si ish i dashuri i Xhiulia De Lellis dhe Zoe Kristofori (para se të bëhej partnere e mbrojtësit të Milanit Teo Hernandez) – nuk do të kishte pasur vetëm një ‘miqësi. Më tepër një flirt apo diçka tjetër.

Mesazhet reciproke të gjetura në telefonin e saj celular (siç tregohet edhe nga e përjavshmja Chi) do të kishin qenë mjaft elokuente. Marrësi dhe dërguesi do të ishte pikërisht instruktori, i cili nuk është aspak mik i Françeskut, madje as njohës i largët. Kjo do të ishte pika e vërtetë vendimtare – “pellgu ujëmbledhës” që na sigurojnë – në historinë njëzetvjeçare midis Totit dhe Ilari. Ai në të cilin kapiteni bëhet i vetëdijshëm. Ai kupton shumë gjëra. Dhe kujton gjithë atë kohë kur, për dy edicione radhazi të ishullit (2021 dhe 2022) dhe në emisionin Star, gruaja e tij kalonte të paktën pesëmbëdhjetë ditë në muaj në Milano, ndërsa ai, i vetëm, në shtëpi, ai ishte baba artizanal për Cristian, Chanel dhe Isabel.

Njohja mes moderatores televizive dhe trajnerit personal daton para një viti e gjysmë. Kush e di me siguri se si qëndrojnë gjërat është Alessia Solidani, parukiere me sallon në EUR, mike historike dhe e besuar e Ilary. Ishte ajo që e krijoi atë për dasmën me Françeskun (meqë ra fjala, që më 19 qershor 2005, radhitja e planetëve do të ketë qenë e veçantë, duke qenë se edhe prifti që kremtoi dasmën, Don Massimiliano, disa vite më parë la kazanin e tij.), e cila e ka ndjekur gjithmonë si hije edhe kur është larg dhe ndonjëherë me pushime. Besnik dhe ndihmues Toti do të ishte ndjerë i mashtruar. Duke kërkuar, pyetur, ai do të gjente konfirmimin. Vetëm atëherë, i zhgënjyer, do të shikonte përreth. Dhe në jetën e tij, jo më parë, u shfaq Noemi Boçhi. Kohët e sakta do të ishin këto.

Pavarësisht gjithçkaje, siç u duk qartë nga komunikata e sjellshme dhe keqardhje me të cilën ai njoftoi ndarjen, kampioni i botës i vitit 2006 do të kishte preferuar të vazhdonte me maturi, për të mbrojtur fëmijët që adhuron dhe që janë shumë të afërt me babain, me të cilin janë duke kaluar muajin gusht. Paqja e mendjes, pavarësisht nga vorbulla e thashethemeve dhe zbulimeve (shumë të drejtuara me mençuri në një drejtim) për familjen e tyre të dikurshme të lumtur. Për sa i përket shkakut, ne mbetemi në të njëjtën pikë. Avokati i saj, Alesandro Simeone, është me pushime jashtë vendit. Vështirë se diçka do të lëvizë, përveç shtatorit. Para se të ulej në tavolinë për të përcaktuar praktikën, Ilari, e cila për më shumë se një muaj ka qenë pothuajse provokuese me pushime, sikur çështja të mos e shqetësonte, do të ishte e gatshme t’i jepte një intervistë emisioni mikes së saj Silvia Toffanin në studiot Verissimo. Nëse Toti, i zemëruar, nuk i paraprin asaj dhe thotë të vërtetën e tij.

PANORAMASPORT.AL