Tjetër rival i Berishës për vendin e titullarit, Torino fillon kontaktet për të afruar portierin e Totenhemit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 30, 2022 | 22:21


Tjetër rival i Berishës për vendin e titullarit, Torino fillon kontaktet për të afruar portierin e Totenhemit

Përpara disa javësh, Torino konfirmoi se Etrit Berisha do të ishte portieri titullar i skuadrës, duke mundur kështu konkurrencën me gardianin tjetër, Milinkoviç-Saviç.

berisha

Gjithsesi, duket se serbi nuk e ka pëlqyer këtë vendim dhe kërkon që të largohet nga klubi për një aventurë të re, i cili mund të transferohet te Fiorentina.

Torino është vënë në negociata me portierin e Totenhemit, Pierluixhi Golini, i cili nuk kaloi një sezon të mirë me Spërsat.

Golini ishte pjesë e Atalantës përpara transferimit të tij në Angli dhe duket se një rikthim në Serinë A do të ishte më e mira për të.

Pierluigi-Gollini-Tottenham-F365

Kështu Etrit Berishës do t’i duhet dhe një herë që të tregojë aftësitë e tij, për të mundur konkurrencën me një tjetër rival për vendin e titullarit.

PANORAMASPORT.AL