Tirana-Vllaznia pa tifozë, juristi i FSHF: Klubet na falenderuan për vendimin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 8, 2019 | 22:22

Kategoria Superiore LAJMI KRYESOR Të fundit Tirana Vllaznia

Tirana-Vllaznia pa tifozë, juristi i FSHF: Klubet na falenderuan për vendimin

Tirana dhe Vllaznia u luajt pa tifozë dhe ndonëse bardheblutë patën njoftuar se shlyerja e dënimit niste që me ndeshjen e Kupës më 2 tetor kundër Shënkkollit, kjo nuk u mor parasysh. FSHF u kritikua për “piruetat” që bën me interpretimin e rregulloreve, por juristi i FSHF-së, Aldi Topçiu, ka bërë të qartë se Tirana ishte e kënaqur me vendimin e Disiplinës pas derbit.

Ngo-Malota

“Vendimi i Disiplinës ka qenë shumë i mirëpritur nga të dyja ekipet e dënuara pas derbit (Tirana dhe Partizani). Jozyrtarisht pati edhe një lloj falenderimi për masën që u mor. Bëhet fjalë edhe për ndëshkimet që u morën për idndivdë të caktuar, me qëllim që të mos mbyllej stadiumi i gjithi që mund të peshonte edhe për financat e klubeve”, tha ndër të tjera Topçiu në emisionin “Pressing” nw ABC News.

andi topciu

Me këtë logjikë i bie që Tirana është nxituar që iu mbylli dyert tifozëve për ndeshjen me Shënkollin. Mister mbetet se përse nuk u përdor e njëjta “formulë” si me rastin e Vllaznisë, e cila pak javë më parë ishte e dënuar, por arriti të paguante gjysmën e dënimit. Tirana mund të ishte treguar më këmbëngulëse për ta paguar gjysmën e dënimit për të pasur tifozët në krah sot.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com