Tirana vijon përgatitjet për Champions-in, kampionët përballen sot ndaj skuadrës rumune

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 22, 2022 | 13:47


Tirana vijon përgatitjet për Champions-in, kampionët përballen sot ndaj skuadrës rumune

KF Tirana, kampionia e Kategorisë Superiore, vazhdon përgatitjet në Bolu për ndeshjen që do të luajë me Dudelanzhin në raundin e parë të UEFA Champions League.

TIRANA 1

Skuadra ka 28 lojtarë në dispozicion, ndërsa po stërvitet në një hotel rrëzë malit Bolu.

Bardheblutë do të luajnë sot në orën 16:00 me atë shqiptare, miqësoren me rumunët e Hermanstadtin, kundërshtari i tretë në miqësore për bardheblutë.

Tirana vjen në këtë miqësore pas humbjes me Dinamo Auto të Tiraspolit dhe fitores me Shkupin.

Skuadra do të qëndrojë deri në 24 qershor në Bolu dhe do të luajë një ndeshje miqësore me Fenerbahçen më 25 qershor. Më pas ajo kthehet në Tiranë.

288012527_423937583075254_8450928432929092413_n

PANORAMASPORT.AL