Lojtarët e Tiranës thyejnë urdhrat, dalin në stërvitje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 20, 2020 | 21:40

FB Kategoria Superiore Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Tirana

Lojtarët e Tiranës thyejnë urdhrat, dalin në stërvitje

 Edhe pse Shqipëria është në izolim thuajse total për shkak të Koronavirusit dhe janë anuluar të gjitha garat sportive,  disa prej futbollistëve të Tiranës, nuk i janë bindur këtyre urdhrave të qeverisë dhe FSHF-së, duke thyer rregullar, që parandalojnë përhapjen e Koronavirusit, teksa së fundmi kanë zbritur në fushën e blertë të “Selman Stërmasit”, duke kryer stërvitje, si në ditët normale.

Tirana45

Në stërvitje ka qenë edhe një përgatitësi atletik. Gazeta mëson se nuk bëhet fjalë për përgatitësin atletik të klubit Kosta Jani, pasi ai nuk ka qenë i pranishëm. Një situatë kjo e paprecedentë, ndërkohë që futbollistët rrezikojnë edhe të gjobiten.

Tirana stervitje koronavirus

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com