Tirana “fërkon duart”, Dudelanzhi humb një mbrojtës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 25, 2022 | 22:10


Tirana “fërkon duart”, Dudelanzhi humb një mbrojtës

Të mërkurën, në një miqësore kundër FCD03, Carlos Fangueiro vazhdoi sistemin e tij të preferuar pa pasur aktualisht më shumë se 20% të linjës së tij të vjetër të mbrojtjes.

Dudelanzh

Në dy vjet, me tre qendërmbrojtës, jo ndër më të shpejtët, por ndër më të fortët në treg (Ricky Delgado, Kobe Cools, Jules Diouf), por edhe dy anësorët (Mehdi Kirch dhe Kevin van den Kerkhof), F91 ka ndërtuar një nga mbrojtjet më të balancuara në vend. Ishte pjesërisht ajo që e çoi atë drejt titullit në fund të majit.

Problemi është se disa janë larguar, ndërsa Diouf ka dëmtuar fytyrën në një miqësore dhe rrezikon Champions-in. 3-5-2 i famshëm që ka funksionuar kaq mirë për dy vjet nuk do të ndryshojë.

PANORAMASPORT.AL