Tirana barazon me Hajvalinë në miqësore, debuton Papa

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shkurt 2, 2016 | 18:25

Tirana barazon me Hajvalinë në miqësore, debuton Papa

Ndeshja miqësore mes Hajvalisë dhe Tiranës, takim i cili u zhvillua sot ne kompleksin sportiv “Internacional” ka përfunduar në barazim 1-1tirana
Tirana-Hajvalia 1-1
Golat:
Misini 88’/ Hugo Almeida 82′Formacioni i Tiranës: Avdyli, Deliaj, Teqja, Gerxhaliu, Kaloshi, Papa, Malaj, Peci, Mumajesi, Sallaku, Halili.

Në këtë perballje trajneri Ilir Daja i ka dhene hapesira te gjithe lojtareve qe nuk kane luajtur ne kampionat, nderkohe qe titullaret kane zhvilluar pergatitjet e rradhes ne mesdite ne kompleksin “Skender Halili”.

Goli i pare per Hugo Almeiden qe beri serish nje paraqitje te mire, nderkohe qe ne pjesen e dyte eshte aktivizuar edhe braziliani tjeter Aleks Ullian.

Perforcimi i fundit Enriko Papa debutoi sot me bardheblute duke bere dhe ai nje paraqitje mjaft te mire. Miqesorja mes Tiranes dhe Hajvalise u shoqerua nga nje klime vellazerore mes lojtareve dhe drejtuesve te dy klubeve.

 


www.minuta90.com